Sık Sorulan Sorular

 • Q. Yemekleriniz nerde hazırlanmaktadır?

  Yemeklerimiz kendi aşçılarımız tarafından okulumuzda hazırlanmaktadır. Çocuklarımızın yediği yemekler, diyetisyenler eşliğinde hazırlanmaktadır.
 • Q. Okulunuzun fiziksel koşulları nasıldır?

  Okulumuzda bir kapalı bir açık olmak üzere iki tane oyun alanı bulunmaktadır. Çocuklarımızın hepsinin aynı anda yararlanabileceği büyüklükte yemekhanemiz mevcuttur. 3 adet uyku odamız vardır. Drama ve müzik atolyemizin yanında seramik atolyemiz, bale jimlastik atolyemiz ve ahşap atolyemiz bulunmaktadır.
 • Q. Okulunuzda hazırlık eğitimi var mı?

  Okulumuzun hazırlık sınıfları mevcuttur. Bu sınıflarda sene boyunca çocuklarımızı akademik hayatlarına hazırlamayı hedefleriz. Temel yönergeleri alma, öz bakımını tek başına yapabilme, tüm sesleri tanıma, çizgi ve örüntüleri takip edebilme, temel matematik kavramları ile düşünebilme, iş birliği, problem çözme gibi temel becerileri öğrencilerimize kazandırmayı hedefleriz. Bu hazırlığın amacı öğrencilerimizin okuma-yazmaya bir sonraki sene hızlı bir geçiş yapmasını sağlamaktır. Aynı zamanda çocuklarımız okulumuzda aldıkları okul öncesi eğitimleri sayesinde temel topluluk kurallarını da öğrenecekler ve okul hayatları başladığında zorlanmayacaklardır.
 • Q. Okulunuzda kaç öğün yemek hizmeti vermektesiniz?

  Okulumuzda; sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olmak üzere üç öğün yemek hizmeti vermekteyiz. Gün içerisinde ise ıhlamur ve benzeri bitki çayı takviyeleri, kuru meyve gibi organik ek gıdalar çocuklarımız için hazır olur. Mevsimin meyveleri ne ise taze bir biçimde temel öğün aralarında her zaman çocukların ulaşabileceği şekilde hizmet edilir.
 • Q. Anaokulunuzda kaç yaş aralığında eğitim vermektesiniz?

  Okulumuzda 3- 6 yaş arası öğrencilerimize eğitim vermekteyiz
 • Q. Oryantasyon süreniz kaç gündür ve nasıl işler?

  Oryantasyon süreci bizim en hassas olduğumuz ve özenle hazırlandığımız bir süreçtir. Çünkü çocuklar için yolculuğun başlangıç adımı tüm gidişatını etkileyecektir. Okulumuzda Berlin oryantasyon modeli uygulanmaktadır. Bu modele göre: okulun ilk günü çocuğumuz ailesiyle birlikte okulumuzu ziyaret etmektedir. Okul ilk gün bu sürecin dışındadır. Aile ve çocuk baş başa okulda zaman geçirmektedir. İkinci gün okul, aile ve çocuk zaman geçirirler. Bu noktada okulu, okulumuza gelecek öğrencimizin sınıf öğretmenlerinden biri temsil etmektedir. 3. Gün süreç uzatılarak aileyle birlikte çocuğumuzun yarın gününü okulda geçirmesi beklenir. 4. Gün aileyi uğurladıktan sonra, çocuğumuz, öğretmenleri ve sınıf arkadaşları zaman geçirmeye başlar. 4. Gün uyku odası tanıtılır, yemekhane tanıtılır. Ve beşinci gün çocuğumuzu tam gün devam edecek etim akışına dahil etmeyi hedefleriz.
 • Q. Anaokulunuzda kayıt süreci nasıl gerçekleşmektedir?

  Kayıt sürecimiz rehberlik eşliğinde gerçekleşmektedir, ilk olarak ailemizin randevu alması gerekmektedir. Daha sonrasında okulumuzda aileyi ağarlayarak çocuk hakkında detaylı bilgi sahibi oluruz. Kontenjan dahilinde çocuğumuzun dahil olacağı grubu belirleriz ve oryantasyon süreci başlar.
 • Q. Okul ücretinize hangi hizmetler dahildir?

  Günlük eğitim akışı, tüm branş derlerimiz, günlük üç öğün yemek hizmetimiz ve rutin sağlık kontrollerimiz. Buna ek olarak okulumuz bünyesinde gerçekleşen gezi, tiyatro gibi düzenli gerçekleşen etkinliklerimiz için de ek ücret talep edilmemektedir, ücret dahilinde gerçekleşir.
 • Q. Okulunuz günün hangi saat aralığında eğitim hizmeti vermektedir?

  Okulumuz 8.00 ve 18.00 arasında eğitim vermektedir. 18.00’dan sonra nöbet sınıfı uygulamasına geçilmektedir. Yani günlük eğitim akışı biter fakat öğrenciler rehber öğretmen eşliğinde etkinliklerine devam ederler.